Blog
Klingeryt jako materiał uszczelniający. Sposoby zastosowania
Klingeryt to materiał, który wykonuje się ze sprasowanych włókien azbestowych i kleju kauczukowego. Takie połączenie zapewnia właściwości uszczelniające, ze względu na które klingeryt można stosować w wielu urządzeniach. Zwłaszcza w tych, które pracują pod wysokim ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Choć klingeryt może przypominać gumę, w rzeczywistości gęstość jego włókien jest znacznie większa od gęstości włókien gumy. Klingeryt jest też odporny na wilgoć i wpływ wody. Z tego względu wykorzystuje się go, chociażby w instalacjach kanalizacyjnych. Nie jest to jednak jedyny obszar, w jakim klingeryt znajduje szerokie zastosowanie. Równie chętnie wykorzystuje się go w przemyśle spożywczym, górnictwie czy w motoryzacji.
Podstawowe rodzaje uszczelnień technicznych
Wszelkie uszczelnienia są zwykle niewielkie, a ich budowa niezwykle prosta, jednak w przypadku większości maszyn i urządzeń przemysłowych ich wykorzystanie jest niezwykle istotne. Odpowiadają one za utrzymanie należytej szczelności, w miejscu gdzie łączą się dwa elementy konstrukcji. Szczególnie duże znaczenie ma to w przypadku układów pneumatycznych oraz hydraulicznych. Stosowanie odpowiednich uszczelnień pozwala uniknąć wycieków oraz mieszkania się konkretnych mediów, które znajdują się w poszczególnych układach.
Czy gumowa wykładzina to dobre zabezpieczenie antypoślizgowe?
Miejsca takie jak placówki handlowe, obiekty sportowe, magazyny, warsztaty łączy obowiązek przestrzegania najwyższych standardów bezpieczeństwa. Podczas projektowania przestrzeni oraz jej aranżowania należy skorzystać ze wszystkich rozwiązań ograniczających do minimum ryzyko wypadków. Jaką rolę w tych praktykach odgrywają gumowe wykładziny? Zapraszamy do lektury wpisu.